| AlbPixel | Aty Ku Dizajni Mbreteron |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

| AlbPixel | Aty Ku Dizajni Mbreteron |


 
ForumForum  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fsheh/Shfaq TaskBAr-in

Shko poshtė 
AutoriMesazh
aLbpiXeL
Administrator
Administrator
aLbpiXeL

Numri i postimeve : 209
Age : 28
Registration date : 12/08/2008

Fsheh/Shfaq TaskBAr-in Empty
MesazhTitulli: Fsheh/Shfaq TaskBAr-in   Fsheh/Shfaq TaskBAr-in Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:09 pm

Krijoni dy butona
Krijoni nje modul dhe ne te futni kodin me poshte:

Cito :
Declare Function SetWindowPos Lib "user32" (ByVal hwnd As Long, _
ByVal hWndInsertAfter As Long, ByVal x As Long, ByVal y As Long, _
ByVal cx As Long, ByVal cy As Long, ByVal wFlags As Long) As Long
Declare Function FindWindow Lib "user32" Alias "FindWindowA" _
(ByVal lpClassName As String, ByVal lpWindowName As String) As Long
Public Const SWP_HIDEWINDOW = &H80
Public Const SWP_SHOWWINDOW = &H40

Kodin me poshte futeni ne formen tuaj:

Cito :
Private Sub Command1_Click()
hwnd1 = FindWindow("Shell_traywnd", "")
Call SetWindowPos(hwnd1, 0, 0, 0, 0, 0, SWP_HIDEWINDOW)
End Sub
Private Sub Command2_Click()
hwnd1 = FindWindow("Shell_traywnd", "")
Call SetWindowPos(hwnd1, 0, 0, 0, 0, 0, SWP_SHOWWINDOW)
End Sub

_________________
Fsheh/Shfaq TaskBAr-in ZeldaSignature
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://albpixel.nstars.org
 
Fsheh/Shfaq TaskBAr-in
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
| AlbPixel | Aty Ku Dizajni Mbreteron | :: Bota e programmimit! :: VisualBasic & VisualBasic.NET-
Kėrce tek: